Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec Opinie

Bogaty ojciec, biedny ojciec nieprzerwanie od lat 90. cieszy się statusem prawdziwego bestselleru.
Kiyosaki miał dwóch “ojców”: tego prawdziwego, który ciężko pracował jako pedagog na Hawajach oraz drugiego, ojca kolegi, który był przedsiębiorcą i pracował dla siebie. W wieku 9 lat Kiyosaki postanowił posłuchać rad “bogatego ojca”, a jego książka to kwintesencja lekcji, które od niego otrzymał.

bogaty ojciec

Są tu prawdy, których większość z nas nawet sobie nie uświadamia. Jak choćby ta, że ze strachu większość ludzi kończy uczelnie, aby zdobyć bezpieczną pracę i odrzuca wszystko, co jest choćby odrobinę ryzykowne lub dziwne. W efekcie, bazując na tej bardzo konwencjonalnej “mądrości”, większość z nas kończy pracując na kogoś innego i wciąż narzekając na swojego szefa i za niską pensję. Później przychodzi czas na kredyt, hipotekę, dzieci, nasza zależność wciąż rośnie, a razem z nią lęk przed spróbowaniem czegoś nowego. I tak, przez własny strach, trwamy w błędnym kole zależności aż do emerytury.

Istnieje rożnica między pieniędzmi i bogactwem. Biedni uważają, że pieniądze są tym, co się liczy – oznaczają “bezpieczeństwo”. Bogaci rozumieją, że nie chodzi o zarabianie pieniędzy, ale o ich pomnażanie. Młody Kiyosaki usłyszał od bogatego ojca: “Jeżeli szukasz pieniędzy i bezpieczeństwa, to tylko to dostaniesz”. Możesz zdobyć pieniądze, ale nie źródło pieniędzy.

Ludzie wciąż zadają Robertowi Kiyosaki pytanie: “Jak mam zacząć?” Często są rozczarowani odpowiedzią: zanim zaczniesz cokolwiek inwestować, kształć się, ucz się wszystkiego i przy każdej okazji. Im więcej wiesz, tym trafniejsze będą twoje decyzje. Brak finansowego wykształcenia w połączeniu z żądzą bogactwa może doprowadzić tylko do katastrofy. Sam Kiyosaki ukończył wiele kursów i seminariów, w tym jedno, za które zapłacił 300$, a zarobił milion po zastosowaniu rozwiązań, których tam się nauczył. Zdaje sobie sprawę, że jeżeli nie będzie wciąż rozwijał i stymulował swojego umysłu, będzie stał w miejscu. Nowe okazje wynikają z nowych pomysłów, a pieniądze wydane na własny rozwój są zawsze mądrą inwestycją.

Każdy słyszał, że giełdą rządzi “strach i chciwość”. Robert Kiyosaki twierdzi, że strach ma największy wpływ na nasze położenie finansowe. Kształtuje nas nasze podejście do pieniędzy, a nasze podejście do pieniędzy jest kształtowane przez nasz strach. Gdybyśmy zmienili swoje podejście do ryzyka i bogactwa, moglibyśmy zacząć myśleć, działać i żyć jak bogacze. Ale najpierw musimy rozwinąć naszą inteligencję finansową.

“Bogaty ojciec, biedny ojciec” to książka przepełniona wartościową treścią, a jeżeli poważnie myślisz o poprawieniu swojej sytuacji finansowej, musisz ją przeczytać.

O Adrian Kołodziej

Adrian Kołodziej jest najwyżej opłacanym konsultantem biznesowym typu direct response w Polsce. Pomaga małym firmom uzyskać maksymalny profit z reklam i kampanii internetowych. Dołącz do mnie w Google+

Jedna myśl nt. „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec Opinie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*