Brian Tracy Zjedz Tę Żabę Opinie

Brian Tracy – Zjedz Tę Żabę Opinie

Brian Tracy Zjedz Tę Żabę Opinie

Oto opinia o książce Braina Tracy „Zjedz tę żabę”. Książka napisana przez Briana Tracy’ego „Zjedz Tę Żabę” jest kompilacją wielu idei i technik zarządzania czasem oraz osobistej wydajności. Książka radzi, jak pokonać tendencję do odkładania rzeczy na później, a zaproponowane techniki są bardzo przystępne. Napisana jest prostym językiem – nie znajdziesz tu naukowej terminologii ani badań potwierdzających podane tezy. Wszystkie rady wynikają z życiowych doświadczeń autora (to jego opinia), a książka koncentruje się na wskazówkach, które natychmiast możesz zastosować w swoim życiu.

W każdym z 21 rozdziałów „Zjedz Tę Żabę” Tracy prezentuje inny pomysł, technikę lub wskazówkę, która pomoże ci zrobić więcej rzeczy bez odkładania niczego na później.

Tytuł książki pochodzi od słów Marka Twaina, który ponoć powiedział: “Zjedz żywą żabę z samego rana, a nic gorszego nie przytrafi ci się do końca dnia”.
Jeżeli każdy dzień rozpoczniesz od wykonania najgorszego zadania, które najchętniej byś odkładał na później, możesz być pewien, że reszta dnia upłynie już łatwo. Według Tracy’ego powinieneś tak ustalić listę zadań, aby tę najgorszą, najtrudniejszą rzecz wykonać jako pierwszą. Kiedy to zrobisz, reszta zadań wyda się czysta przyjemnością.

W książce Briana Tracy znajdziesz wiele dobrych nawyków, które pomogą ci odnieść sukces. Jeden z najważniejszych to nawyk rozpoczynania i kończenia zadań – postępuj w ten sposób, a odniesiesz sukces. Takich wskazówek jest tu znacznie więcej i każdy jest w stanie je zastosować (to moja opinia), bez względu na to, czy jest początkującym, czy zaawansowanym studentem zarządzania czasem.

Miło jest być lepiej zorganizowanym i pracować bardziej wydajnie, ale Brian Tracy podkreśla, że zarządzanie czasem nie jest celem samym w sobie. Prawdziwym celem jest wygospodarowanie czasu na prawdziwe życie i na spędzanie czasu z ludźmi, na których nam zależy. Wszystkie rady i techniki zawarte w tej książce pomogą ci to osiągnąć, a prawdziwym celem jest czerpanie radości z lepszej jakości życia.

Opinia o książce Briana Tracy: “Zjedz tę żabę” to najbardziej przystępna książka na temat zarządzania czasem i osobistej wydajności – jest w niej masa ćwiczeń i technik, które można natychmiast zastosować. Nie ma w niej za wiele teorii, za to sporo do wprowadzenia w życie.

O Adrian Kołodziej

Adrian Kołodziej jest najwyżej opłacanym konsultantem biznesowym typu direct response w Polsce. Pomaga małym firmom uzyskać maksymalny profit z reklam i kampanii internetowych. Dołącz do mnie w Google+

2 myśli nt. „Brian Tracy Zjedz Tę Żabę Opinie

  1. Zachęciłeś mnie do ponownego przeczytania tej książki. Czytałem ją dosyć dawno temu (chyba z rok czy dwa) i nie wspominam jej jako coś rewolucyjnego. Chyba wrócę i zobaczę co w niej jest ciekawego 😀

  2. Pingback: Zjedz Tę Żabę- Brian Tracy | Virtual Academy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*