Jak Skutecznie Reklamować się Na Facebooku?

jak reklamować się na facebooku

Zaraz pokażę Ci jak skutecznie reklamować się na facebooku. Zobaczysz kilka „sekretów”, dzięki którym reklama jest znacznie tańsza. Nauczysz się wybierać odpowiednią grupę docelową, aby zmniejszyć swoje koszty.

Jak skutecznie reklamować się na facebooku?

Pytanie zasadnicze: ile lat mają twoi klienci? Im masz młodszą grupę docelową, tym większa szansa, że reklama będzie skuteczna. Licz się z tym, że starsze osoby raczej nie używają facebooka.

Kolejna sprawa „odpowiednia wiadomość, do odpowiedniego rynku w odpowiednim czasie”.

Ludzie spędzają czas na facebook dla zabawy. Co oznacza, że podejście reklamowe jakie znasz z AdWords… na facebooku nie działa. W wyszukiwarce ludzie szukają rozwiązań konkretnego problemu. Żeby trafić na ten artykuł szukałeś odpowiedzi na pytanie jak skutecznie reklamować się na facebooku.

Jednak na facebooku ludzie nie szukają żadnych odpowiedzi. Dlatego trzeba zmienić podejście.

Oto kilka zasad:
1. Zawsze pobieraj od nich maile
2. Promuj webinary, kampanie produkt launch, teleseminaria, artykuły
3. Budowanie fanpage’a jest drugorzędne.

W dobie, gdy facebook ogranicza zasięg fanpage’y należy skupić się przede wszystkim na budowaniu własnej bazy adresowej. Możesz tego dokonać promując webinary i pobierając maile podczas rejestracji.

Wydałem około 200 tys. złotych na reklamę facebookową i można powiedzieć, że wiem co działa, a co nie. Należy traktować facebooka jako kolejne medium reklamowe, a nie sposób na biznes.

Teraz kolejne porady:

 • wąsko targetuj reklamę – większość osób wybiera zbyt szeroką grupę docelową. Nigdy tego nie rób. Targetuj wąsko, dzięki temu będziesz mógł w raportach sprawdzić kto konwertuje.
 • rozdzielaj kampanie na kobiety i mężczyzn – sprawdzaj w jakim wieku są reagujący fani i jakiej są płci. W ten sposób możesz przygotować lepsze kampanie.
 • testuj miejsca reklam – sprawdzaj, czy leady przychodzą z reklam w aktualnościach, z prawej strony, czy z reklam mobilnych.

Jak widzisz mamy tutaj kilka wskazówek, które możesz natychmiast wykorzystać. Polecam przeczytać Ci mój raport o tym jak ja zdobywam klientów. Mam nadzieję, że odnalazłeś odpowiedź na pytanie jak skutecznie reklamować się na facebooku.

O Adrian Kołodziej

Adrian Kołodziej jest najwyżej opłacanym konsultantem biznesowym typu direct response w Polsce. Pomaga małym firmom uzyskać maksymalny profit z reklam i kampanii internetowych. Dołącz do mnie w Google+

4 myśli nt. „Jak Skutecznie Reklamować się Na Facebooku?

 1. Fajnie i prosto przedstawiony artykuł jak się reklamować na facebooku. Facebook zaczął kłaść duży nacisk na reklamę. Tak jak wspomniałeś ważna jest grupa docelowa do której kierujemy reklamę, ponieważ zbyt duży zasięg powoduje wzrost kosztów reklamy oraz nie mamy pewności, że trafimy do wszystkich zainteresowanych. Jak pokazują testy dobrze dobrana grupa docelowa przekłada się na zmniejszenie kosztów reklamy oraz lepszą konwersję :)

 2. Witaj,
  Zgadzam się jak najbardziej z tym co napisałeś. Grupę odbiorców należy zawsze starannie dobrać. W innym wypadku nie dość, że zapłacimy więcej za klik to jeszcze nie będziemy w stanie ocenić na ile skuteczna była dana jednostka reklamowa, którą rozpoczęliśmy emitować. Bardzo ciekawym narzędziem w tworzeniu reklam są niestandardowe grupy odbiorców – emitujesz reklamy tylko tym osobom, które są potencjalnie zainteresowane Twoim produktem.
  Pozdrawiam

 3. Dużo osób twierdzi ze z facebooka nie da się pozyskać klientów. Ale jest to błędne myślenie. Ponieważ gdy się zrobi dobrą grupę docelową to można bez problemu zainteresować wiele osób.

 4. Każda forma reklamy która przynosi efekt jest dobra. Także i ta na Facebooku. Tym bardziej, że pozwala on na selekcje ewentualnych klientów, co bardzo ułatwia później sprzedaż produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*