Jak Sprzedawać Przez Internet i Robić To Legalnie?

biznes online

Zastanawiasz się jak sprzedawać przez internet? Jak sprzedawać legalnie bez posiadania firmy? W tym wpisie pokażę Ci jak sprzedawać przez internet i to legalnie!

Na początku musisz zrozumieć, że biznes internetowy nie różni się od zwykłego biznesu. Co oznacza, że jak każdy interes wymaga inwestycji. Jeśli ktoś mówi inaczej to bezczelnie kłamie. Oczywiście próg wejścia biznesu internetowego jest znacznie niższy niż przy zwykłym biznesie.

Mam również udokumentowane przypadki moich klientów, którzy zaczynali od inwestycji rzędu 2 tysięcy złotych, a doszli do 15 tysięcy dochodu miesięcznego.

Jak sprzedawać przez internet?

Oto kilka modeli biznesowych.

 • programy partnerskie
 • sklep internetowy
 • sprzedaż bezpośrednia (moja rekomendacja)
 • domy aukcyjne (głównie allegro)

Jest kilka możliwości. Najtrudniej osiągnąć sukces w sklepach internetowych, czy sprzedaży przez allegro. Sprzedaż detaliczna charakteryzuje się małymi marżami. Dlatego zazwyczaj wymaga sporego kapitału i umiejętności marketingowych.

Osoby początkujące powinny zacząć od programów partnerskich. W ten sposób nauczą się jak sprzedawać przez internet, jak robić dobry marketing i zbudują listę adresową.

Na dłuższą metę polecam Ci sprzedać bezpośrednią z budowaniem listy adresowej. Tutaj wartość klienta rośnie w czasie. Lista adresowa jest największym aktywem w biznesie internetowym. Tutaj znajdziesz mój raport, który wyjaśnia jak sprzedawać w modelu bezpośrednim.

Jak sprzedawać legalnie przez internet?

Masz tak naprawdę 2 opcje: własna działalność gospodarcza albo znalezienie wydawcy. Jeżeli nie chcesz zakładać działalności gospodarczej możesz znaleźć firmę, która będzie twoim wydawcą.

Nie wolno sprzedawać produktów przez internet bez posiadania działalności.

Powiązane frazy:

 • jak sprzedawać przez internet

O Adrian Kołodziej

Adrian Kołodziej jest najwyżej opłacanym konsultantem biznesowym typu direct response w Polsce. Pomaga małym firmom uzyskać maksymalny profit z reklam i kampanii internetowych. Dołącz do mnie w Google+

4 myśli nt. „Jak Sprzedawać Przez Internet i Robić To Legalnie?

 1. Programy partnerskie to chyba najbardziej rozpowszechniona forma zarabiania przez internet. Chociaż wydaje się, że łatwo jest zarobić pieniądze w programach partnerskich to nie wyglada to tak różowo i trzeba włożyć sporo pracy aby osiągnąć przyzwoite wyniki. Często trzeba mieć jakąś wartość dodatnią jak w marketingu bezpośrednim, aby przekonać klientów do współpracy czy zakupu produktu, więc warto się czasem zastanowić nad modelem sprzedaży i wybrać ten najbardziej optymalny.
  Co do legalnej sprzedaży przez internet to wiem, że programy partnerskie i okazjonalną sprzedaż na allegro lub w innych serwisach aukcyjnych można rozliczyć na koniec roku rozliczając się zwykłym PITem 36 lub 37 w rubryce inne zródła dochodu 😉

 2. No ok.pogadajmy o konkretach, czyli pieniadzach. Jest wydawca, znalazłam, pewna platforma, można na niej umieścić swój kurs, poradnik w formacie, audio, wideo, pdf, kupujacy po uiszczeniu oplaty sciaga na swój komputer. Platforma ta zgodnie ze swoim regulaminem pobiera 15% od ceny takiego kursu plus 5 zł za kazda transakcję. Ale chcąc sprzedawać na tej platformie bez DG musimy podpisac umowe o dzieło z inna firmą(platformą) ktora współpracuje z ta pierwszą. Ta druga pobiera 10% od kwoty sprzedazy, i dodatkowo nasza sprzedaz jest opodatkowana przez państwo. Mam wrazenie, ze wszyscy wokół grabią nas. Jesli napiszę skromnego ebooka i pierwotnie dam mu cenę AŻ! 100 zł. (to strasznie dużo, ale patrzcie dalej co mi z tej ogromnej sumy zostanie)
  Pierwsza platforma bierze dla siebie 20 zł (15% plus 5 zł od transakcji)
  Druga bierze 10 zł (10%)
  Państwo bierze 23 zł (23% vatu tak od twórczości autorskiej jest VAT)
  oraz 9 zł podatku (odliczamy 50%kosztów uzyskania przychodu i od pozostałej sumy 18% podatku)

  Zostaje nam zabójcze 38 zł. A przypominam, że klient płaci 100 zł i to swoim nazwiskiem narzucamy taka cenę i na nas spada za nią odpowiedzialność podczas gdy nie mamy nawet połowy tej kwoty. Nie jest dobrze. Z drugiej strony chcąc załozyc DG i uniknąć pośredników musimy opłacać ZUS. Co robić, co robić? Pracować dwa i poł raza więcej żeby ostatecznie do naszej kieszeni trafiła kwota na jaką wyceniamy swoje produkty. Ech…

 3. Zgadzam się, że programy partnerskie to w dzisiejszych czasach świetne rozwiązanie, aby zarobić dodatkową kasę lub nawet jako główne źródło przychodów. Z mojego doświadczenia zarobienie dobrych pieniędzy na PP to nie taka trudna sprawa, gdy działa się SYSTEMEM. Jestem w stanie zarobić około 500zł w kilka dni bez opłat i polecania znajomym. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*