Jednominutowy Milioner Opinie

“Jednominutowy Milioner” Marka Victora Hansena i Roberta Allena to tak naprawdę dwie książki w jednej. Ta książka to w połowie fikcja, a w połowie non-fiction, do tego w niespotykanej formie. Po prawej stronie mamy treść fikcyjną, historię opowiedzianą od początku do końca. Po lewej stronie znajdujemy treść non-fiction, wyjaśniającą koncepcje z realnego świata, użyte w opowieści fikcyjnej.

Robert G. Allen

Ten oryginalny zabieg świetnie się sprawdza, bo obie strony, i ta fikcyjna, i realna, są bardzo wciągające.

Jednominutowy Milioner Opinie

Historia fikcyjna opisuje młodą matkę, Michelle, która musi zdobyć milion dolarów w ciągu 90 dni, inaczej straci prawo do opieki nad dwójką swoich dzieci. Na początku czuje się przytłoczona tym wyzwaniem i nie ma pojęcia, od czego zacząć. Na szczęście przypadkiem ogląda prezentację pewnej kobiety na temat budowania bogactwa. Michelle zbiera się na odwagę, spotyka się z tą kobietą, mówi jej o swoim problemie i prosi o pomoc. Od tej pory Michelle i jej nowa mentorka spotykają się z innymi osobami, z którymi tworzą zespół. Cała grupa wymyśla kilka źródeł dochodu, które mogą pomóc Michelle.

Część non-fiction bazuje na koncepcji Roberta Allena, że zróżnicowane źródła dochodu są konieczne dla zbudowania prawdziwego bogactwa. Na “prawdziwych” stronach ogólnie i szczegółowo przedstawiono informacje o procesie tworzenia źródeł przychodu. Informacje te logicznie i chronologicznie łączą się z biegiem akcji w historii fikcyjnej.
Kilka pomysłów, które mają pomóc Michelle w wymyślonej historii to “jednominutowe koncepcje”. Są tak proste, że można je przedstawić w ciągu minuty. Michelle, jej mentorka i jej zespół zbierają te wszystkie jednominutowe pomysły i wprowadzają je w życie, a to pozwala Michelle zostać jednominutową milionerką.

Opowieść i koncepcje przedstawione w książce są poparte sporą ilością materiałów. Ta książka jest równocześnie zabawna i pouczająca. Jak sami autorzy napisali na jej początku: „Oto nasza misja: pozytywnie zmieniać świat poprzez udostępnianie narzędzi i ścieżki (naszego systemu) tym, którzy czynią trud, żeby zostać “Oświeconymi Milionerami”.

O Adrian Kołodziej

Adrian Kołodziej jest najwyżej opłacanym konsultantem biznesowym typu direct response w Polsce. Pomaga małym firmom uzyskać maksymalny profit z reklam i kampanii internetowych. Dołącz do mnie w Google+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*