Napoleon Hill „Myśl I Bogać Się” Opinie

Wydana po raz pierwszy w 1937 roku “Myśl i Bogać Się” Napoleona Hilla to już klasyka w literaturze motywacyjnej. Co prawda w naszej kulturze każda książka ze słowem “bogaty” albo “sukces” w tytule ma większą szansę na lepszą sprzedaż. Przyciągający tytuł może wyjaśniać początkowe zainteresowanie czytelnikow, ale przez ostatnie 60 lat na świecie sprzedano ponad 15 milionów egzemplarzy tej książki.

Napoleon Hill

Dlaczego?

Napoleon Hill „Myśl I Bogać Się” Opinie

Hill odrzucił myśl, że sukces zależy głównie od szczęścia i postanowił opracować konkretny plan na sukces, który w całości zależy tylko od nas samych. Książka odniosła taki sukces również dlatego, że nie zawiera wyłącznie teorii Hilla, ale ujawnia tajemnice sukcesu Andrew Carnegie, Thomasa Edisona, Henry’ego Forda, Johna D. Rockefellera oraz klikuset innych milionerów tamtych czasów, których losy autor przeanalizował, próbując odpowiedzieć na pytanie: “Dzięki czemu osiągnęli sukces?”. Na podstawie swoich badań Hill sformułował trzynaście kroków do sukcesu, które opublikował w swoim bestsellerze. Koncepcja Hilla obejmuje między innymi jasne określanie celu, budowanie

Pozytywnego Nastawienia Mentalnego, wykorzystanie siły podświadomości i umiejętność pokonywania przeciwności. Jego filozofia jest uniwersalna, a przykłady bogaczy, do których się odwołał, można odnieść nie tylko do sfery ekonomicznej, ale do praktycznie wszystkich aspektów życia.

Hill wyprzedził swoje czasy, a w książce można znaleźć bardzo aktualne również dziś tematy – wiedzy specjalistycznej, podejmowania decyzji, kreatywności i zorganizowanego planowania. Chociaż przykłady Hilla są dość stare, to na pewno nie są przestarzałe.

Dziś są tak samo aktualne, jak były na początku XX wieku, a książka jest pozycją obowiązkową dla każdego, kto dąży do rozwoju osobistego.

O Adrian Kołodziej

Adrian Kołodziej jest najwyżej opłacanym konsultantem biznesowym typu direct response w Polsce. Pomaga małym firmom uzyskać maksymalny profit z reklam i kampanii internetowych. Dołącz do mnie w Google+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*