Oferta Handlowa: Dlaczego Należy Często Używać Nagłówków?

Transkrypt: Zawsze kiedy wysyłam oferty klienci mówią mi tak: „Adrian to jest za długie…nie mam czasu tego czytać”, a jednak ktoś to czyta skoro tutaj jesteście.

Prawda jest taka, że większość osób nie czyta ofert tylko skanuje je wzrokiem, więc cała forma oferty musi być tak przygotowana, aby ułatwić im skanowanie.

To musi być naprawdę proste jeżeli chodzi o skanowanie.

Przeważnie robimy coś takiego.

Patrzymy na nagłówek, czytamy zdanie, dwa i potem przeskakujemy do następnego akapitu. Dlatego też cała oferta powinna być tak skonstruowana, aby ułatwić klientom skanowanie ofert.

O Adrian Kołodziej

Adrian Kołodziej jest najwyżej opłacanym konsultantem biznesowym typu direct response w Polsce. Pomaga małym firmom uzyskać maksymalny profit z reklam i kampanii internetowych. Dołącz do mnie w Google+

4 myśli nt. „Oferta Handlowa: Dlaczego Należy Często Używać Nagłówków?

  1. W obecnych czasach przez ilość dystraktorów i natłok informacji ludzie prawie wyłącznie skanują strony i się jedynie zatrzymują na elementach przykuwających wzrok (wodząc wzrokiem najczęściej w kształcie litery „F” – tzw. „F pattern”).
    Skanowalne powinny być też strony na blogu i emaile, inaczej odwiedzająym internautom odechciewa się czytać tekst.

  2. Długie oferty są lepsze, ale tylko po warunkiem, że zachowamy łatwość poznawczą :)

    Chociaż wielu klientów powtarza w kółko, że nie lubi czytać długich ofert, to je czytają i nawet kupują. Ale nie długość jest tu kluczem, tylko czy w pełni i interesująco odpowiada na wszystkie pytania klienta, bo w końcu o niego tam chodzi.

  3. Dzięki nagłówkom klient może przeskanować tekst i podjąć szybką decyzje czy to jest dla niego. Dobre nagłówki powodują, że oferta zaczyna „drążyć nasz mózg”. Gdy po przeskanowaniu oferty przyłapuję się na tym, że stale o niej myślę wiem, że copywriter wykonał dobrze swoją pracę. Dzięki Adrian za prostą i skuteczną wskazówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*