Paweł Tkaczyk Zakamarki Marki Opinie

“Zakamarki Marki” to lektura obowiązkowa dla każdego, kto zajmuje się marketingiem i dla każdego, kogo interesuje zagadnienie marki i jej budowy. Adresowana przede wszystkim do osób, stawiających pierwsze kroki w biznesie – to kompendium wiedzy, podręcznik o tym, w jaki sposób należy budować, pielęgnować i rozwijać markę firmy. Sam autor we wstępie mówi, że jego książka to spora dawka praktycznej wiedzy podana w luźnej formie. I tak właśnie jest.

Zakamarki Marki Tkaczyk

Paweł Tkaczyk przedstawia elementarną wiedzę z zakresu wiedzy o współczesnych narzędziach marketingowych. Pisze o kreowaniu marki od najwcześniejszych etapów procesu i o zarządzaniu nią na rynku, również z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, takich jak media społecznościowe.

Paweł Tkaczyk Zakamarki Marki Opinie

Przybliża zagadnienia związane ze strategią komunikacji marki, silną marką, identyfikacją wizualną, relacją zachodzącą między klientem a marką. Znalazła się tu też część o najnowszych trendach w marketingu (grywalizacji, brandhackingu, crackingu itp.). Całość wieńczy rozdział Case studies z przykładami najbardziej interesujących kampanii.

Autor kilkukrotnie podkreśla, że marka jest tym, co tkwi w głowie klienta i przekonuje, że budować ją powinna (i jest w stanie) nawet najmniejsza firma.
Jak zawsze autor ujmuje temat w sposób przejrzysty, jasny i czytelny, ilustrując tekst wieloma przykładami z polskiego rynku. Książka podzielona jest na rozdziały i podrozdziały, poświęcone jednemu zagadnieniu, dzięki czemu całość czyta się bardzo szybko.

Niewątpliwie jest to pozycja inspirująca, a najlepszą rekomendacją książki jest marka, jaką sam sobie (i swojej książce) zbudował Paweł Tkaczyk, bo chyba niewiele jest osób, którym nie obiło się o uszy jego nazwisko.

O Adrian Kołodziej

Adrian Kołodziej jest najwyżej opłacanym konsultantem biznesowym typu direct response w Polsce. Pomaga małym firmom uzyskać maksymalny profit z reklam i kampanii internetowych. Dołącz do mnie w Google+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*