Rok 2014 W Twoim Biznesie – Szybkie Porady

marketing2014
co będzie działać w 2014 roku

Mamy koniec 2013 roku. Przed Tobą kolejne 12 miesięcy „życia biznesowego”.

Jaki był Twój rok 2013?

Poniżej znajdziesz kilka rad które sprawią, że rok 2014 będzie świetnym rokiem dla Ciebie i Twojej firmy…

1. Przestań marzyć i zacznij pracować.

Wiele razy o tym mówiłem, ale nikt nie słuchał (może poza kilkoma osobami). Nie daj się wciągnąć w wir zapisywania pomysłów, planowania, robienia notatek, burz mózgów itp.

Zapamiętaj, że dochód nie pojawi się z powietrza. Zacznij budować listę, stwórz nową ofertę dla listy, uruchom kilka nowych kampanii PPC. Obiecaj sobie, że w roku 2014 będziesz spędzać mniej czasu w strefie „planowania”, a więcej czasu na robieniu. Będziesz zaskoczony jak szybko zwiększy się ilość zer na Twoim koncie.

2.Uszereguj projekty.

Spójrz na wszystkie swoje plany, cele i pomysły. Dokładnie się temu przyjrzyj. Teraz pogrupuj wszystko pod kątem tego, co da Ci najwięcej pieniędzy. Swój plan ataku pogrupuj tak, aby najpierw zajmować się rzeczami, które dadzą pieniądze najszybciej.

Praca na facebooku jest tym, co nie daje pieniędzy. Czasami trudno odróżnić co jest ważne. Sam mam fanpage na blisko 2.5 tysiące fanów, ale jest rzadko aktualizowany, ponieważ w tym nie ma pieniędzy (jak się większości wydaje). „Ale Adrianie facebook buduje świadomość marki” – tak, ale porównaj te metody z marketingiem direct response, a zobaczysz co daje większe wyniki. Dlatego wybieraj priorytety w 2014 i atakuj najważniejsze elementy biznesu.

3. Gotówka jest królem.

Jest coś co wygeneruje 100 razy szybciej dochód niż nowy projekt. Co to jest? Jeżeli masz jakąś stronę, jakiś biznes, jakiś system który generuje zyski to dzięki rozwijaniu tej rzeczy będzie Ci znacznie łatwiej zwiększać zyski, niż skupiając się na czymś nowym.

Większość ludzi jest mocno skupiona nad rozwijaniem NOWYCH RZECZY, gdy w rzeczywistości więcej pieniędzy i sukcesów mogą uzyskać w ulepszaniu rzeczy, które już działają.

Skup się na tych 3 zasadach w 2014 roku…Liczę na Ciebie :-)

Szczęśliwego Nowego Roku 2014.
Adrian

O Adrian Kołodziej

Adrian Kołodziej jest najwyżej opłacanym konsultantem biznesowym typu direct response w Polsce. Pomaga małym firmom uzyskać maksymalny profit z reklam i kampanii internetowych. Dołącz do mnie w Google+

12 myśli nt. „Rok 2014 W Twoim Biznesie – Szybkie Porady

 1. Kolega pokazał mi życzenia od Ciebie. Nic dodać nic ując :) Odwzajemniamy. Fajny blog, chyba tu będę częściej zaglądać, choć to nie moja dziedzina, ale perspektywa zysków mnie baaardzo zachęciła :) Dalszych sukcesów!

 2. Cześć Adrianie! Zupełnie się z Tobą zgadzam ja sam pracuję nad pozycjonowaniem swojej strony http://www.karmako.pl ale widocznie za mało czasu temu poświęcam. Praca na etacie, obowiązki domowe a potem ta odrobina czasu która pozostaje okazuję się za małą. Szampańskiej zabawy dla tych co odnieśli sukces w 2013 jak również dla tych którzy stają na głowie aby go odnieść w 2014.

 3. Nie od dzisiaj wiadomo, że biznes to robienie pieniędzy, a nie „siedzenie” na portalu społecznościowym. Podoba mi się twoje rzeczowe podejście do zarabiania. Działanie jest podstawą i warto propagować właśnie to, o czym piszesz: udoskonalajcie ludzie sposoby zarabiania, które już u was przynoszą pieniądze – bo nowe techniki sprzedaży mogą być lepsze (przy czym nikt nie gwarantuje ich większej skuteczności) ale na pewno będą pochłaniać więcej czasu i środków niż udoskonalanie tego co już działa.

  Wszystkiego najlepszego w Nowym 2014 Roku

 4. Jak dotąd w moim przypadku skupiałem się właśnie na planowaniu, a mało pracy. Od 1 stycznia zaczynam robić dokładnie odwrotnie. Praca, a nie planowanie. Zbyt mało czasu na ciągłe myślenie i brak efektów.
  Dla wszystkich Magnatów Marketingu najlepsze życzenia noworoczne i sukcesów na drodze prywatnej, jak i zawodowej.

 5. Też jestem najbardziej za nr 1 – działaniem. Dobry plan i strategia działania to podstawa.
  Czasem łatwo jednak planować dla samego planowania, tworzyć mapy myśli, wykresy gantta … i na koniec siedzieć trochę za długo w fotelu myśląć sobie „ale za*sty plan” :)
  Trochę to wciąga jak przeglądanie statystyk, więc warto sobie dać limit czasowy na stworzenie planu i postawić cel stworzenia planu działania.

 6. Cześć Adrian. Wszystkiego najlepszego w kolejnym roczku, no i cieszę się, że też zwróciłeś na to uwagę – mniej filozofii i napompowanej ideologii, a więcej konkretnego, zwykłego, prostego i zwyczajnie przyziemnego działania. Efekty od razu widać.
  Pozdrawiam :)

 7. Moim osiągnięciem w 2013 roku było stworzenie i „puszczenie” w internecie bloga. Moje plany na 2014 rok to dalszy rozwój bloga i nauka szeroko pojętego e-marketingu.
  Pozdrawiam i życzę Wam wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku,
  Teresa

 8. Witaj Adrianie, przesyłam mocno spóźnione życzenia noworoczne.
  Przed założeniem firmy byłam stałym bywalcem na Twoich listach e-mail’owych, zaglądam teraz do Ciebie po 1-2 latach :-)
  Podpisuję się rękami i nogami pod Twoimi punktami, sprawdziłam na sobie.
  Do listy dodałabym jeszcze:
  – pkt.4 – generuj pasywny dochód
  – pkt. 5 – pracuj nad swoim charakterem (miej tzw. „jaja”) -> spotkałam się z opinią, że w biznesie trzeba być bezwzględnym. Czy rzeczywiście warto?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*